Esketamin Tedavisi

Esketamin Tedavisi , Tedaviye Dirençli Depresyon tedavisinde başarıyla uygulanmaktadır.

Depresyon Nedir?

Depresyon ; üzüntü, isteksizlik, değersizlik düşünceleri, enerji azalması, uyuma güçlüğü, zevk veren aktivitelerde azalma ile kendini gösteren bir hastalıktır. Bazen kendine zarar verme düşünceleri eşlik edebilir.

Depresyonda tedavi seçenekleri nelerdir?

Depresyon tedavisinde psikiyatrik ilaç tedavisi, psikoterapi tedavilerine başlanır. Hem ilaç tedavisi hem terapide ilk denemede iyileştirme oranı çok yüksek değildir. Bu tedaviler yeterli düzeyde fayda sağlamadığında farklı ilaç tedavileri uygulanır ve terapi yöntemi değiştirilir. Bu tedaviler yetersiz kaldığında ileri tedaviler uygulanır.

Tedaviye dirençli depresyonda artık yeni bir tedavi seçeneğimiz daha var: Esketamin tedavisi  

Esketamin Tedavisi nedir?

Esketamin ; ketamin isimli bir maddeden türetilmiştir. Piyasada Spravato ismi ile temin edilmektedir. Yurtdışında uzun zamandır kullanımda olmasına rağmen ülkemize yakın zamanda kullanıma girmiştir. ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) tarafından Depresyon tedavisinde onaylanmış bir tedavidir.  

Esketamin Tedavisinin avantajları nelerdir?

Yan etki profili oldukça düşüktür. Spravato Damardan değil burundan uygulanır. 24 saat içinde etkisi hızla başlar. Özellikle kendine zarar verme düşüncelerine oldukça etkilidir. Klinikte doktor gözetiminde uygulanabilir. Hastane yatışına gerek yoktur.

  Esketamin tedavisini olan hastalarımızdan oldukça güzel geribildirimler almaktayız. Spravato Esketamin uygulanan kişiler hayata tekrar bağlandıklarını ifade etmektedir. Esketamin İstanbul ili içinde Tuzla Dr. Ahmet Yassa Muayenehanesinde uygulanabilmektedir.

Tuzla Dr. Ahmet Yassa Muayenehanesinde Psikiyatrik ilaç tedavisi, bilişsel davranışçı terapi, sanal gerçeklik ile terapi, mindfulness temelli stres azaltma programı , TMS tedavisi, Esketamin Tedavisi İstanbul ve Kocaeli sınırlarına hizmet verilmektedir. Kişinin tıbbi geçmişi ve fiziksel özellikleri de dikkate alınarak bireye özel tedavi şekli seçilerek uygulanmaktadır. Ergen yetişkinlere yönelik hizmetler verilmektedir.

Özellikle TMS Tedavisi ve Esketamin tedavisinde Tuzla psikiyatri özelinde ciddi bir eksiklik giderilmiştir.

Depresyon hastalığından muzdaripseniz, ilaç tedavisi ve terapi ile yol katedemediyseniz ileri tedavi seçenekleri için bize ulaşabilirsiniz.
Ahmet Yassa - DoktorTakvimi.com
To Top