Gebze Psikolog

Gebze Psikolog – Tüm Türkiye’de olduğu gibi Kocaeli Gebze psikolog sayısı fazla fakat psikiyatrist sayısı oldukça düşüktür. Psikolojik bir sorun yaşadığınızda Kocaeli Gebze’de nereye başvurmanız gerektiğini bilmek gerekir. Bunun için ilk önce psikiyatriste gitmek çok daha faydalıdır. Randevuyu buraya tıklayarak alabilirsiniz.

Psikiyatrist ile psikolog farklı meslek dallarıdır. Çalıştığı konular arasında ortaklıklar vardır. Psikiyatristler net ismi olan depresyon, bipolar bozukluk, panik bozukluk, şizofreni gibi hastalıklar üzerine çalışırken, psikologlar daha selim konularda çalışırlar. Psikiyatrist ilaç reçete etme yetkisine sahiptir. Psikoloğun böyle bir yetkisi yoktur. Psikiyatrist tanı koyduktan sonra ilaç tedavisini ve terapisini kendi yürütebilir veya ilaç tedavisini kendi yönetip terapisini psikolog yönetebilir.

Psikolojik şikayetlerin ayırıcı tanısının yapılması gereklidir yani bedensel bir neden olup olmadığı araştırılmalıdır. Bu nedenle psikolojik şikayetlerin değerlendirilmesi için ilk önce psikolog yerine psikiyatriste gitmek daha faydalı olacaktır.

Sizi tedavi eden kişinin ruh sağlığı alanında tecrübeli olması önemlidir. Maalesef psikoloji bölümünü bitirmiş yeni mezun psikolog bu tecrübeye sahip olamamaktadır. Belli bir eğitim, belli bir tecrübe gereklidir. Yurtdışında ruhsal hastalıkları anlayabilmek ve terapisini yapabilmek için minimum klinik psikoloji doktorası yapmak gereklidir. Kocaeli’de klinik psikolog ünvanını elde edebilmek için 4 yıllık psikoloji lisansı bitirmek, üzerine 2 yıl klinik psikoloji yüksek lisansını bitirmek gereklidir. Gideceğiniz psikoloğun / psikiyatristin stajını nerede yaptığı, hangi hocalardan deneyim aldığı, kaç danışan gördüğü, kaç danışanı tedavi ettiği, yatan hasta tecrübesi olup olmaması çok önemlidir. Bu nedenle deneyim düzeyini sormaktan çekinmeyiniz.

Kocaeli Gebze’de psikologlar görev yapmaktadır. Kocaeli Gebze’de İlk değerlendirme ve sonrası için psikiyatriste başvurabilirsiniz. Kocaeli Gebze’de psikolojik / psikiyatrik / ruhsal sorunların tanı ve tedavisi için Psikiyatrist Uzm. Dr. Ahmet Yassa Muayenehanesi’ne başvurabilirsiniz. Bilişsel Davranışçı Terapi, Sanal gerçeklik ile terapi, psikiyatrik ilaç tedavisi, mindfulness temelli stres azaltma programı, grup terapileri, psikoeğitim çalışmaları da yapılmaktadır. Kocaeli İzmit, Derince, Gölcük, Dilovası, Darıca, Çayırova, Gebze ilçelerine de hizmet verilmektedir.

Ruh sağlığı son derece önemli bir konudur ve birçok insanın yaşadığı psikolojik sorunların tedavi edilmesi gerekmektedir. Kocaeli Gebze’de psikologlar ve psikiyatristler sizlere yardımcı olmak için hazır bekliyorlar. Unutmayın, zihinsel sağlığınıza zaman ayırmak ve yardım almak asla utanılacak bir durum değildir. Kendinize ve sevdiklerinize daha iyi bir yaşam sunmak için doğru adımları atmayı unutmayın.

Dr. Ahmet Yassa Muayenehanesi’ne ulaşmak ve randevu almak için hemen tıklayın. Size en uygun tedavi yöntemleriyle, kapsamlı bir değerlendirme sonrasında destek sağlanacaktır. Ruh sağlığınızı önemseyin, hayatınızı daha mutlu ve sağlıklı bir şekilde sürdürmek için adımlarınızı atın.

 
Ahmet-Yassa-1

Psikiyatrist-Ahmet-Yassa

Ahmet Yassa - DoktorTakvimi.com
To Top