Kartal Psikiyatri

Kartal Psikiyatri – Psikiyatri bir tıp bilim dalıdır. Başlıca alanı ruh sağlığının nasıl korunması gerektiği ve ruh sağlığı bozulduğunda, hastalık oluştuğunda nasıl tedavi edileceğidir. Psikiyatrik hastalıklarda beyin etkilenir. Kişilerin düşünce yapısı, duygu düzenlenmesi, davranışları bozulabilir. Psikiyatrist bu bozuklukların tedavisini verir. Tıp fakültesinden mezun olup ortalama 5 yıl ruh sağlığı uzmanlık eğitimi göre kişilere Psikiyatrist denir. Psikiyatristin uyguladığı tedaviler kanıta, bilime dayalı olmalıdır yani bilimsel olarak hastaya ve hastalığa iyi geldiği kanıtlanmalıdır.  İstanbul’da çeşitli tıp fakülteleri, hastaneler, muayenehaneler bulunmaktadır. İstanbul genelinde Psikiyatristler yaygın olarak bulunsa da Kartal’ da psikiyatrist bulunamıyordu. Bu nedenle Kartal Psikiyatrist Uzm. Dr. Ahmet Yassa’nın muayenehanesi, Kartal psikiyatrist ihtiyacını oldukça giderecektir.

  Psikiyatristlerin başlıca tedavi ettiği hastalıklar şizofreni (psikoz), bipolar bozukluk ( iki uçlu duygudurum bozukluğu ), obsesif kompulsif bozukluk (takıntı hastalığı ), depresyon, panik bozukluk, dürtü kontrol bozuklukları, cinsel işlev bozuklukları, uyku bozuklukları, yeme bozuklukları, yaygın anksiyete bozukluğu ( kaygı), anoreksiya (manken hastalığı), obezite, kişilik bozuklukları, madde ilaç bağımlılığı, otizm spektrum bozukluklarıdır.

  Psikiyatrik hastalıkların tedavisinde psikiyatrist çeşitli ev ödevleri vermektedir. Bu ödevlerin yapılması sorunların çözümünde kilometre taşıdır. Hem Danışan hem psikiyatrist eş zamanlı terapiye özen göstermelidir. Psikiyatrik hastalıkların çoğu ayaktan sıkı takip ile çözülebilse de, bazı psikiyatrik hastalıkların hastanede yatışı gerekebilir. Psikiyatrist böyle bir durum gerekirse size alternatifleri detaylıca anlatacaktır.

  Psikolojik, ruhsal, psikiyatrik şikayetlerinizde İstanbul  Tuzla Psikiyatrist Uzm. Dr. Ahmet Yassa muayenehanesinde tercih edebilirsiniz. Psikiyatrik muayene değerlendirme, Sanal Gerçeklik Arttırılmış VR ile terapi, psikiyatrik ilaç tedavisi, EMDR, Bilişsel Davranışçı Terapi, Mindfulness temelli stres azaltma programı MBSR ve diğer terapi hizmetleri verilmektedir. Kişinin tıbbi geçmişi ve fiziksel özellikleri de dikkate alınarak bireye özel tedavi şekli seçilerek uygulanmaktadır. Çocuk ergen yetişkinlere yönelik hizmetler verilmektedir.

Psikiyatrist Psikoterapist Dr. Ahmet Yassa

Kartal Psikiyatri Psikoterapist Dr. Ahmet Yassa

Ahmet Yassa - DoktorTakvimi.com
To Top