Maltepe Psikiyatri

Maltepe Psikiyatri – Psikiyatri, ruh sağlığına ilişkin bir tıp dalıdır. Temel alanı, ruh sağlığının korunması ve hastalık durumunda tedavi yöntemleridir. Psikiyatrik hastalıklar, beyin fonksiyonlarını etkiler ve kişilerin düşünce, duygu ve davranışlarına yansır. Bu hastalıkların tedavisi, psikiyatristler tarafından gerçekleştirilir. Psikiyatristler, tıp fakültesinden mezun olduktan sonra, yaklaşık 5 yıl boyunca ruh sağlığı konusunda uzmanlaşarak Psikiyatrist unvanını alırlar. Psikiyatristlerin tedavileri, kanıt ve bilime dayalı olmalıdır ve bilimsel olarak hastaya ve hastalığa yararlı olduğu kanıtlanmalıdır. İstanbul’da birçok tıp fakültesi, hastane ve muayenehane bulunmaktadır. Maltepe’de psikiyatrist bulmak da oldukça kolaydır. Maltepe Psikiyatrist Uzm. Dr. Ahmet Yassa’nın muayenehanesi, Maltepe halkının psikiyatrik tedavi ihtiyacını karşılamaktadır.

Psikiyatristlerin tedavi ettiği hastalıklar arasında şizofreni (psikoz), bipolar bozukluk (iki uçlu duygu durumu bozukluğu), obsesif-kompulsif bozukluk (takıntı hastalığı), depresyon, panik bozukluğu, dürtü kontrol bozuklukları, cinsel işlev bozuklukları, uyku bozuklukları, yeme bozuklukları, yaygın anksiyete bozukluğu (kaygı), anoreksiya (manken hastalığı), obezite, kişilik bozuklukları, madde ilaç bağımlılığı ve otizm spektrum bozuklukları yer almaktadır.

Psikiyatrik hastalıkların tedavisinde, psikiyatristler ev ödevleri gibi çeşitli yöntemler kullanır. Bu ödevler, problemlerin çözümünde çok önemli bir adımdır. Hem danışan hem de psikiyatrist, eş zamanlı terapiye özen göstermelidir. Psikiyatrik hastalıkların çoğu, ayaktan sıkı takip ile çözülebilir, ancak bazı psikiyatrik hastalıkların hastanede yatış gerektirebilir. Psikiyatrist, gerekli durumlarda size alternatif tedavi seçeneklerini detaylıca açıklayacaktır.

İstanbul Tuzla‘da olduğu gibi, Maltepe’de de psikolojik, ruhsal ve psikiyatrik sorunlarınız için Maltepe Psikiyatrist Uzm. Dr. Ahmet Yassa’nın muayenehanesini tercih edebilirsiniz. Muayenehanede, psikiyatrik muayene değerlendirmesi, Sanal Gerçeklik Arttırılmış VR ile terapi, psikiyatrik ilaç tedavisi, EMDR, bilişsel davranışçı terapi, mindfulness temelli stres azaltma programı MBSR ve diğer terapi hizmetleri sunulmaktadır. Kişinin tıbbi geçmişi ve fiziksel özellikleri de dikkate alınarak, bireye özel bir tedavi yöntemi seçilerek uygulanır. Muayenehane, çocuk, ergen ve yetişkinlere yönelik hizmetler sunmaktadır.
Ahmet-Yassa-Psikiyatri-Tuzla

Uzm. Dr. Ahmet-Yassa-Psikiyatri Tuzla

 
Ahmet Yassa - DoktorTakvimi.com
To Top