Dünyada Birçok psikiyatrik Rahatsızlığın Tedavisinde Kullanılan (TMS) Tedavisi artık Tuzla’da!

Bazı psikiyatrik hastalıklarda psikiyatrik ilaç tedavisinin ve psikoterapinin istenen sonucu verememesi, bilim insanlarını yeni tedavi metotları bulmaya yönlendirmiştir. Bulunan bu yeni metodlar sırasıyla Transkraniyal Manyetik Stimülülasyon ( TMS ) ve Elektroşok tedavisidir.

 Transkraniyal Manyetik Stimülülasyon ( TMS ) tedavisi uzun yıllardır birçok rahatsızlığın tedavisinde kullanılmaktadır.  Gelişmiş ülkelerde TMS kullanıma Türkiye’den daha önce girmiştir. Artık İstanbul Tuzla’da psikiyatrik sorunları olanlara TMS başarılı olarak yapılmaktadır. İstanbul Tuzla ‘ da TMS tedavisi Psikiyatrist Psikoterapist Uzm. Dr. Ahmet Yassa’nın muayenehanesinde başarılı şekilde uygulanmaktadır.

 Kronik depresyonu olanlar, takıntı vesvese olanlar, kaygı bozukluğu olanlarda oldukça başarılı bir yöntem olarak TMS tedavisi kullanılır. TMS tedavisinin yan etkilerinin çok az olması, TMS tedavinin vücut bütünlüğünü bozacak bir işlem olmaması, TMS nin etkinlik düzeyinin yüksek olması, TMS tedavisinin seçim nedenlerindendir. TMS tedavisinde anestezi gerekmez yani hasta uyutulmaz, bilinç açıktır ve hasta uyanıktır. Transkraniyal Manyetik Stimülülasyon  ( TMS ) tedavi seansından sonra günlük yaşamınıza, işlerinize olduğu gibi devam edebilirsiniz.

 Sanılanın aksine; TMS tedavisinde elektrik verilmez, manyetik bir uyarım yaratılır. TMS bir manyetik uyarımdır. Bu nedenle ‘Beynime elektrik mi veriliyor?’ şeklinde korkmanıza gerek yoktur. Manyetik uyarım ile ilgili bölgedeki nöronlar yani sinir hücreleri aktifleştirilir. TMS tedavisinde ilerleyen seanslarda farkı hissedeceksiniz. İstanbul Tuzla’da TMS tedavisinin başlaması bölgede yaşayan danışanlar için kaçırılmaz bir fırsattır. Tuzla TMS Tedavisi son teknoloji cihaz ve güncel kılavuzlara göre yapılmaktadır. 

İstanbul Tuzla’da psikolojik / psikiyatrik / ruhsal sorunların tanı ve tedavisi için Psikiyatrist Uzm. Dr. Ahmet Yassa Muayenehanesi’ ne başvurabilirsiniz. TMS Tedavisi, Sanal gerçeklik ile terapi, psikiyatrik ilaç tedavisi, mindfulness temelli stres azaltma programı, grup terapileri, psikoeğitim çalışmaları da yapılmaktadır. İstanbul Anadolu Yakası, Pendik, Tuzla, Kartal, Maltepe, Sancaktepe, Sultanbeyli, Gebze, Darıca, Çayırova ilçelerine de hizmet verilmektedir.

To Top