Esketamin Fiyat

Esketamin Fiyat günümüzde çok merak edilen bir konudur. Kısaca Esketamin ne olduğu, tedavi ve maliyetinden bahsedelim.

Esketamin tedavisi, dirençli depresyon hastalarının tedavisinde kullanılan bir tedavi yöntemidir. Dirençli depresyon, diğer tedavilerin etkili olmadığı veya yeterli sonuçlar vermediği durumlarda kullanılır. Günümüzde antidepresan ilaçlar ve terapiler depresyon tedavisinde yetersiz kalabilmektedir. Antidepresanlara yanıt vermeyen , terapilerden fayda görmeyen hastalar için eşsiz bir tedavidir.

Esketamin, burun içine olarak uygulanır ve etkisi hızlıdır. Tedavi sırasında Klinikte en az 1 saatlik yakın gözlemle hastaların kalp ritmi, kan basıncı ve solunum fonksiyonları yakından izlenir. Yani evde , doktor gözleminde olmadan uygulanamaz. Piyasada Spravato adıyla bulunmaktadır.

Spravato 2 li ve 3 lü çeşitleri bulunmaktadır. 2 li kutu fiyatı  8173 TL, 3 lü kutu fiyatı  12217 TL dir. Ülkemizde ilaç fiyatları çok değişkendir, her an değişebilmektedir. Bu nedenle bize ulaşarak güncel fiyat sorabilirsiniz.

Esketamin tedavisi ilk ay haftada 2 kez yani Ayda 8 kutu uygulanmaktadır. İlk ay maliyeti yaklaşık 64 bin TL olmaktadır. İkinci ay haftada 1 kez yani ayda 4 kutu, 32 bin TL maliyet olmaktadır. Diğer aylarda ayda 2 kutu yani 16 bin TL maliyet olmaktadır.

İlaçlar SGK tarafından karşılanmadığı için kamu ve özel dahil hiçbir kurumda geri ödemesi yapılmamaktadır.

Depresyon nedeniyle yaşam kalitesinin düşmesi, işte verim azalması, işe gidememe, aile ile ilgilenememe gibi sonuçlar düşünüldüğünde Esketamin tedavisinin maliyeti, kronik depresyonun götürdüklerinin yanında makul bir fiyat olarak kalmaktadır.

Esketamin tedavisi, hızlı etki göstermesi, tedaviye dirençli depresyon vakalarında etkili olması ve daha uzun süre etkili olabilmesi gibi birçok faydaya sahiptir.

Esketamin, N-metil-D-aspartat (NMDA) reseptörlerini hedef alarak çalışır. Bu reseptörler, beyindeki sinir hücrelerinin arasındaki iletişimi düzenler. Esketamin, NMDA reseptörlerine bağlanarak, beyindeki sinir hücrelerinin arasındaki iletişimi artırır.

Esketamin tedavisi Spravato detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.  
Esketamin Fiyat

Esketamin Fiyat

Ahmet Yassa - DoktorTakvimi.com
To Top